Myślał, że ma kryjówkę idealną. Policja znalazła go w…

Policjanci zatrzymali bardzo groźnego przestępcę. Poszukiwano go dwoma listami gończymi, europejskim nakazem aresztowania oraz międzynarodowym listem gończym. Przez lata ukrywał się z dala od Polski. Myślał, że kara go ominie.

Prokuratorzy zarzucają mężczyźnie udział i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Ta grupa działała od 1998 do 2005 roku na terenie województwa podlaskiego. Zajmowano się handlem narkotykami. Grupa wchodziła w skład większej organizacji przestępczej o charakterze zbrojnym.

Fot. Pixabay

– Na zatrzymanym ciążą też zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz materiałów wybuchowych – podała Policja.

Mężczyzna był poszukiwany od kilku lat. Podejrzewano, że 42-latek mieszka w Australii.

– Dzięki współpracy z australijskimi policjantami mężczyzna został zatrzymany w grudniu 2016 roku w Canberze. Od tego czasu przebywał w areszcie czekając na zakończenie procedury ekstradycyjnej – dodają policjanci.

Podejrzany trafił już do aresztu w Polsce. Czeka go proces.

Warto wspomnieć też o innym międzynarodowym sukcesie Policji.  Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Wartość skonfiskowanych wyrobów tytoniowych oszacowano na 3,8 mln euro! Funkcjonariusze Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, że w Niemczech może funkcjonować nielegalna fabryka papierosów. Za pośrednictwem Europolu nawiązali współpracę z Biurem Kontroli Celnej w Essen Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec. Funkcjonariusze Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec, dzięki informacjom od polskiego CBŚP, zlikwidowali nielegalną fabrykę w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Zobacz także: Zabrze w szoku! Ugodziła chłopca nożem!

Fot. PixabayKomentarze