Zamknięto nielegalną fabrykę. Zarobiła prawie 4 mln euro!

Zlikwidowano nielegalną fabrykę papierosów. Wartość skonfiskowanych wyrobów tytoniowych oszacowano na 3,8 mln euro!

Funkcjonariusze Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji dotarli do informacji, że w Niemczech może funkcjonować nielegalna fabryka papierosów. Za pośrednictwem Europolu nawiązali współpracę z Biurem Kontroli Celnej w Essen Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec.

Funkcjonariusze Służby Celnej Republiki Federalnej Niemiec, dzięki informacjom od polskiego CBŚP, zlikwidowali nielegalną fabrykę w Nadrenii Północnej-Westfalii.

– W trakcie przeszukania zabezpieczono 11 milionów szt. papierosów, 6 ton tytoniu, ogromne ilości komponentów niezbędnych do produkcji papierosów. Przejęto także specjalistyczną wysokowydajną maszynę służącą do produkcji papierosów, jak również 2 urządzenia pakujące papierosy, 2 maszyny do suszenia tytoniu, sprężarki i agregaty prądotwórcze. Funkcjonariusze zabezpieczyli także wózek widłowy, ciągnik siodłowy z naczepą oraz 2 samochody – czytamy w komunikacie CBŚP.

Policjanci zatrzymali 12 osób. Wśród nich było sześciu Polaków oraz sześciu Ukraińców.

Czarnorynkowa wartość papierosów to ponad 3,8 mln euro. Wyroby tytoniowe prawdopodobnie miały trafić do Wielkiej Brytanii.

Przypomnijmy też, że przerażające sceny rozegrały się w Bydgoszczy! Mężczyzna dusił się od jadu. Mógł umrzeć na ulicy! Ostatkiem sił udało mu się poprosić o pomoc. Zdołał zatrzymać przejeżdżający ulicą Gdańską radiowóz.

Zobacz także: Niezwykle GROŹNY narkotyk. Nigdy go nie zażywaj!

Fot. policja.plKomentarze