Nowe zasady kwarantanny! Co się ZMIENIA?

W życie weszły nowe zasady kwarantanny! Co się zmienia? O co chodzi? Podpowiadamy, jak uniknąć kwarantanny!

Epidemia nie zwalnia. Rząd wprowadza zmiany w zasadach kwarantanny. Nie było innego wyboru. Wirus jest coraz bardziej groźny! Co się zmienia? Okazuje się, że modyfikacje są poważne.

Rząd ujednolica zasady kwarantanny w transporcie lądowym i lotniczym. Podróżni, którzy przybędą do Polski ze strefy Schengen, będą musieli odbyć obowiązkową kwarantannę, chyba że okażą negatywny wynik testu. Nie może on być jednak starszy niż 48. godzin. Osoby spoza strefy Schengen będą musiały odbyć kwarantannę, bez względu na test.

Zwolnione z kwarantanny będą osoby zaszczepione.

Zobacz także: Wielki sukces Polski! Chodzi o… JAJKA!

Nowe zasady dotyczą transportu zbiorowego, indywidualnego i pieszego.

– Z kwarantanny nie będzie zwalniać test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba. Podróżni, którym została nałożona kwarantanna, mogą w Polsce wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny – podali przedstawiciele rządu.

Jeśli jesteśmy zaszczepieni, ominą nas te obostrzenia. Pamiętajmy jednak, że musimy zostać zaszczepieni szczepionką, która jest dopuszczona do obrotu na terenie Unii Europejskiej.

Nowe zasady weszły w życie 30 marca. Nie wiadomo, do kiedy będą obowiązywały. Wszystko wskazuje na to, że epidemia szybko nie odpuści.

Zobacz także: Ważna rocznica PiS-u. Będą ŚWIĘTOWAĆ na całego!

Fot. Pixabay

Źródło: premier.gov.plKomentarze