Oficjalnie : Nosisz TE MASECZKI? Zwiększają ryzyko zarażenia koronawirusem!

Te maseczki zwiększają ryzyko zarażenia się COVID-19. Nosisz takie?

 

Władze miasta San Francisco poinformowały o niebezpieczeństwie związanym z używaniem określonego typu maseczek. Miasto błyskawicznie zakazało mieszkańcom noszenia tego tylu masek. Są one powszechne w Polsce.O jakie maski chodzi?

 

 

Nakaz noszenia maseczek w Polsce nie spotkał się z aprobatą społeczeństwa. Wiele osób uważa, że ich noszenie w przestrzeni publicznej niewiele pomaga w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Pojawiły się także głosy na temat szkodliwości maseczek. Teraz okazuje się, że jeden z typów maseczki, które są powszechnie stosowane, zwiększa ryzyko zakażenia koronawirusem. O jakie maseczki jednak chodzi? Jak się okazało problematyczne są maseczki …

…zprzednim zaworem wydechowym (model N95). To model bardzo popularny na całym świecie. Także w Polsce. Znajdujący się w maseczce zawór wydechowy znacząco poprawia komfort oddychania. Zawór jest jednokierunkowy, wypuszcza więc powietrze celem wydechu, ale nie dopuszcza do ponownego jego wciągnięcia.

 

 

Jednak tego typu maski mogą stanowić realne zagrożenie dla osób trzecich. Jeżeli ich użytkownik jest nosicielem COVID-19, to z każdym wydechem powietrza rozsiewa wirusy w najbliższej przestrzeni. To naraża osoby znajdujące się w jego otoczeniu na zakażenia koronawirusem.

 

 

 

Co jednak z osobami, które chcą korzystać z tych masek? W Polsce na razie nie wprowadzono zakazu ich używania. Zapewniają one także bardzo wysoką ochronę dla noszącego. Władze San Francisco zaleciły zwyczajne zaklejenia otworu wydechowego taśmą albo kawałkiem materiału. Wówczas można z nich będzie legalnie korzystać.Komentarze