Polska policja połączy się z Czeską

 

W leżącym przy granicy z Czechami Jastrzębiu-Zdroju ruszyły wspólne patrole polskiej i czeskiej policji. Funkcjonariusze z obu krajów strzegą bezpieczeństwa zarówno na jastrzębskich ulicach, jak i tych po czeskiej stronie granicy – podała w niedzielę śląska policja.

„Wspólne patrole polskiej i czeskiej policji odbywają się na głównych ciągach komunikacyjnych po obu stronach granicy. Polscy stróże prawa wspomagają zagranicznych kolegów szczególnie podczas kontroli, czy interwencji z udziałem swoich rodaków” – powiedziała mł. asp. Magdalena Szust z zespołu prasowego śląskiej policji.

 

Jak podają policjanci, głównym celem działań jest zwalczanie przestępczości, ochrona porządku publicznego oraz zacieśnienie współpracy na terenach przygranicznych. Nie mniej ważne jest także zdobywanie doświadczenia oraz budowanie zaufania wśród mieszkańców – wskazała Szust.

 

Wspólne patrole są możliwe dzięki porozumieniu pomiędzy szefami polskiej straży granicznej i policji z Prezydium Policji Republiki Czeskiej. Polscy policjanci zaznaczają, że często współpracują z kolegami z Czech i nie po raz pierwszy zorganizowano podobne patrole.

 

Źródło: PAP

MB

 Komentarze