Saab zderzył się z ŁOSIEM! Dźwigiem wyciągali zwierzę z…

łosiem

Auto osobowe, którym kierował 26-latek zderzyło się z łosiem. Wypadek był na tyle poważny, że zwierzę przez przednią szybę dosłownie rozpruło pojazd lądując na…

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek około 6 rano w miejscowości Janowice w gminie Mełgiew. Na drodze gminnej biegnącej od Świdnika Dużego, wzdłuż lasu i lotniska w kierunku Trzeszkowic, auto osobowe marki Saab zderzyło się z potężnym łosiem.

 

Siła uderzenia zwierzęcia była tak silna, że łoś wpadł do auta na miejsce pasażera. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

 

„Autem kierował 26-latek z gminy Mełgiew. Przed jadący pojazd wtargnął na drogę łoś. Mężczyzna nie zdołał wyhamować i doszło do zderzenia. Zwierze tylną częścią ciała wpadło do środka na miejsce pasażera”- poinformowała asp. Elwira Domaradzka z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

 

Kierowca został przetransportowany do szpitala. Okazało się, że nie ma poważniejszych obrażeń ciała. Posiada drobne urazy i skaleczenia, których doznał na suktek odłamków szkła. Aby wyciągnąć łosia z pojazdu, konieczne było użycie dźwigu. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie podano oficjalnie z jaką prędkością poruszał się 26-latek.

 

ZOBACZ TEŻ:Koronawirus zabił znanego reżysera! Niestety to…

 

Łosie są o wiele większe od jelenia czy sarny. Te najbardziej potężne ważą pół tony, a ich przeciętna masa wynosi 200-400 kg. Ich wysokość może sięgać do nawet 185 cm. Na krótkich dystansach ssaki te potrafią przyśpieszyć do nawet 60 km na godzinę.

 

 

 

 

Źródło:lublin112

Źródło zdjęć:FacebookKomentarze