Szykuje się prawdziwe ZAŁAMANIE pogodowe! Do Polski nadciąga…

pogodowe

Do Polski nadciąga kolejne zawirowanie pogodowe. Tym razem chodzi o niż, który dotarł już w poniedziałek do Wielkiej Brytanii.

Niż Zehna, który dotarł już do Wielkiej Brytanii w poniedziałek przyniesie ze sobą prawdziwe załamanie pogodowe. Powinniśmy spodziewać się gwałtownego ochłodzenia i silnych wiatrów.

 

Czym jest Zehna?

 

Według Wirtualnej Polski, niż baryczny Zehna – uderzając na początku w Wielką Brytanię – przyniesie ze sobą przede wszystkim gwałtowne, niebezpieczne wiatry. Brytyjczycy mogą liczyć się z pojawieniem się ostrych wichur, ale i intensywnych opadów deszczu oraz burz. Zehna dotrze do Niemiec i do Polski w nocy, z poniedziałku na wtorek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Projekt ustawy jest już gotowy. 14. EMERYTURA coraz bliżej!

 

W Polsce jednak nie dojdzie do aż tak gwałtownego załamania pogody. Wtorek będzie trochę cieplejszy, jednak aura ta ulegnie zmianie już w najbliższą środę. W tygodniu spodziewać możemy się przede wszystkim dużo zmian w pogodzie. Począwszy od dużego zachmurzenia, przejaśnień aż po deszcze. Od środy miejscami można spodziewać się deszczu ze śniegiem lub samego śniegu. W Polsce nie przewiduje się zbyt intensywnych opadów. Najwięcej będzie ich w środę na zachodzie i południowym wschodzie Polski, w piątek w południowej części naszego kraju a w sobotę na zachodzie.

 

W ciągu tygodnia porywy wiatru będą umiarkowane. Największą prędkość wiatr osiągnie w okolicy wybrzeża – do około 60-80 km/h. Z kolei w przyszły weekend wartości te mogą znacząco się zwiększyć, nawet do 70-80 km/h. Na Bałtyku z kolei może pojawić się zagrożenie sztormem. W górach wiatr przekroczy 100 km/h.

 

Fot. pexels

źródło: wp.plKomentarze