Oszustwa telefoniczne. Unikaj telefonów OD TYCH numerów! [Aktualizacja]

To już przechodzi ludzkie pojęcie! Jak alarmują specjaliści ds. bezpieczeństwa, wraca stare, popularne telefoniczne oszustwo! Co zrobić, żeby nie dać się nabrać i nie stracić swoich pieniędzy?

 

Nowe technologie przyniosły w konsekwencji także nowe sposobności do wielu oszustw – szczególnie finansowych. Jak alarmują eksperci powraca stare, sprawdzone oszustwo telefoniczne! Na czym ono polega i jak nie dać się na nie nabrać? Koniecznie przeczytaj ten tekst!

 

Wszystko zaczyna się od tego, że na nasz telefon komórkowy dzwoni dosyć „dziwny” numer. +223 czyli kierunkowy numer Mali może zmylić wielu Polaków, bo z kolei +22 to prefiks dla Warszawy. Wielu może myśleć, że to zwykły telefon z Polski, a nie z Afryki. Gdy odbierzemy telefon zaraz słychać dźwięk zakończenia rozmowy. Ale to pułapka! Bo de facto rozmowa trwa! Nie odchodź od razu telefonu i nie kładź go na bok! Szybko się rozłącz!

 

Odbierający myśli, że ktoś się już zwyczajnie rozłączył, że ten telefon to po prostu zwykła „pomyłka”, jaka często się zdarzaja. Nic bardziej mylnego, bo rozmowa wciąż trwa! Musimy się jak najszybciej rozłączyć!

 

W tym przypadku niestety, kiedy podniesiemy słuchawkę i odbierzemy ten telefon to automatycznie jesteśmy zapisywani do ich bazy numerów aktywnych. A to z kolei oznacza tylko jedno: możemy spodziewać się kolejnych połączeń od tego samego numeru! Zatem najlepszą metodą, aby raz na zawsze poradzić sobie  z natrętnymi telefonami o dziwnych numerach jest od razu zablokowanie takiego numeru. Każdy telefon ma taką opcję – możemy dodać je do tzw. „czarnej listy numerów”.

 

ZOBACZ TEŻ: Korwin-Mikke ZAORAŁ posłankę Lewicy! Poszło o SZYMPANSA!

 

A my przypominamy: polskie numery składają się z 9 cyfr! Może też wyświetlić nam się prefiks przypisany dla naszego kraju czyli: +48. Wszystkie inne numery z większymi cyframi lub z innym prefiksem powinny wzbudzić naszą czujność! Najlepiej w ogóle nie odbierać takich „dużych” numerów i od razu dodać je do listy numerów niebezpiecznych. Można także poinformować o tym swojego operatora sieci.

 

Aktualizacja: 24.01.2020 r.

 

Źródło: TVP INFO oraz Polskie Radio 24

 Komentarze