gigantyczny

Unikaj telefonów OD TYCH numerów! Przyjdzie GIGANTYCZNY rachunek!

To już przechodzi ludzkie pojęcie! Wystarczy jedno odebrane połączenie od obcego numeru a będzie cię to dużo kosztować. I na pewno otrzymasz gigantyczny rachunek!

Urząd Komunikacji Elektronicznej przestrzega wszystkich użytkowników zwłaszcza przed długimi numerami. Przypominamy zbyt długie numery to w konsekwencji gigantyczny rachunek!

Te niebezpieczne i drogie połączenia mogą przychodzić od numerów rozpoczynających się od cyfr: +223, +243, +225! Lepiej zapamiętać te początkowe cyfry i NIGDY nie odbierać od nich ŻADNEGO telefonu. Bo inaczej może nas to słono kosztować. Nawet KILKASET ZŁOTYCH!

Najczęściej są to numery zarejestrowane w krajach afrykańskich. Między innymi Mali, Kongo czy Wybrzeże Kości Słoniowej. Dlaczego tam? Bo przypominają początkowe numery kierunkowe Warszawy (+22) czy Płocka (+24). Podczas gdy tak naprawdę to numery zza granicy!

ZOBACZ TEŻ: Korwin-Mikke ZAORAŁ posłankę Lewicy! Poszło o SZYMPANSA!

W specjalnym oświadczeniu Urząd Komunikacji Elektronicznej przestrzegł przed takimi „drogimi” połączeniami. – Tzw. głuche telefony pojawiają się najczęściej w godzinach wieczornych lub nocnych i trwają bardzo krótko. Oszuści liczą na to, że użytkownik danego numeru oddzwoni z samego rana, generując wysoką opłatę. Jeżeli nie spodziewasz się telefonu z zagranicy, a wyświetlony na twoim telefonie numer jest zadziwiająco długi lub nie kojarzysz międzynarodowego numeru kierunkowego: zachowaj ostrożność! Oddzwaniaj z głową!” – oświadczył UKE.

Co zrobić gdy przyjdzie taki rachunek? Sytuacja wydaje się bardzo skomplikowana, ponieważ nie wiele da się tak naprawdę zrobić. Na samym początku trzeba zablokować ten numer, żeby nigdy więcej nie mógł się do nas dodzwonić!. Możemy w takim przypadku zgłosić reklamację u swojego operatora sieci. Niestety, takie reklamacje często są rozpatrzone ze skutkiem negatywnym, ponieważ operator MUSI potrącić za zrealizowane połączenie. Możemy też sprawę zgłosić na policję.

Jesteśmy jako policja zobowiązani do przyjęcia zgłoszenia i wszelkich innych czynności. Niestety takie sprawy są trudne do wykrycia i do udowodnienia. Potrzeba na to wiele czasu. Ale takie niebezpieczne zjawiska trzeba zgłaszać i nie bać się, że trwa to długo. Czasami nawet rok. – tłumaczy insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Powiadom o tym szczególnie starsze osoby!

 

Komentarze