Wicemarszałek i szef klubu PiS siedział w psychiatryku

Ryszard Terlecki za czasów swojej młodości wylądował w szpitalu psychiatrycznym. Obecnie polityk jest wicemarszałkiem i szefem klubu parlamentarnego partii Jarosława Kaczyńskiego.

Ryszard Terlecki był hipisem, znała go również krakowska milicja. Znany jako „Pies” albo „Kudłacz”. Został aresztowany 3 lutego 1970 roku. Według dr Bogusława Tracza z IPN – autora książki „Hippiesi Kudłacze Chwasty. Hipisi w Polsce w latach 1967-1975” – problemem okazała próba podpalenia mieszkania Piotra Marka (†35 l.) – autora tekstów słynnych Pudelsów.

Do rozproszenia ognia miała przyczynić się Olga Jackowska znana dobrze wszystkim piosenkarka o pseudonimie Kora. Sam Terlecki mówił po latach, że płomień wybuchł zupełnie przypadkiem – od niedopałka. Postępowania karnego nie wszczęto. Ryszard Terlecki i tak wylądował w areszcie.

Milicjanci chcieli wyciągnąć z Terleckiego informację o narkotykach, dezerterach z wojska. Po miesiącu Terlecki został skierowany na trzymiesięczną obserwację psychiatryczną do szpitala w Kobierzynie. O zwolnienie przyszłego polityka PiS zabiegało wtedy wiele osób, między innymi ks. Adam Boniecki.

Same afery już o jednej pisaliśmy również z udziałem polityka z PiS.

Czytaj więcej: SEKSAFERA W PIS!

Natalia W.Komentarze