Wielki sukces polskich sportowców! Zmobilizowali już 20 tysięcy dzieci

Anita Włodarczyk czy Tomasz Majewski należą do grona sportowców wspierających „Lekcję WF-u z Mistrzem”, akcji, która do aktywności fizycznej zachęciła już 20 tysięcy dzieci. „To szczególnie ważne w obliczu rosnącej liczby otyłych dzieci” – mówi Łukasz Belowski.

 

„Dla wielu dzieci w Polsce lekcje WF-u stanowią jedyną formę aktywności fizycznej. To szczególnie ważne w obliczu rosnącej liczby otyłych dzieci w naszym kraju. W tym kontekście lekcje WF-u stanowią ważny element profilaktyki zdrowotnej. Dlatego też tak ważne jest, aby dzieci nie unikały zajęć sportowych w szkole”.

 

Podkreśla, że właśnie pod tym względem program stara się docierać także do rodziców, przekonywać ich o ważnej roli zajęć WF-u, i zachęcać do niezwalniania z nich dzieci z nieistotnych powodów. Lekcja WF-u z Mistrzem” ma na celu zachęcanie dzieci do aktywnego udziału w lekcjach WF-u, a jedną z form motywacji jest udział w lekcjach uznanych sportowców i mistrzów olimpijskich. Projekt powstał w odpowiedzi na rosnącą w ostatnich latach w Polsce liczbę zwolnień z WF-u.

 

„Program ma być również inspiracją dla nauczyli wychowania fizycznego, którzy dzięki udziałowi sportowców uzyskują ciekawą alternatywę dla prowadzonych na co dzień zajęć.”

 

W ramach programu od marca 2015 roku sportowcy odwiedzili 77 polskich miast i przeprowadzili zajęcia sportowe dla ponad 20 tysięcy dzieci. Po zajęciach dzieci otrzymują od sportowców upominki oraz zdjęcia z autografami mistrzów. Dla wielu z nich to jedyna okazja w życiu, do tak bliskiego spotkania ze światem wielkiego sportu. Udział sportowców w lekcjach WF-u ma również wymiar symboliczny – ich przykład ma pokazywać uczniom, że podstawą sukcesu w każdej, nie tylko sportowej dziedzinie życia, jest wytrwałość i zaangażowanie.

 

„Lekcja WF-u z Mistrzem” w nowej formule ruszy po wakacjach. Patronat nad programem objął Minister Sportu i Turystyki, Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski.

 

kd, źródło: PAP Life

Komentarze