To właśnie dzisiaj! W tej akcji bierze udział TYSIĄCE pracodawców

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny wiele firm włączyło się w akcję „Dwie Godziny dla Rodziny”, mającą na celu skrócenie czasu pracy swoim pracownikom. To właśnie dziś, 15 maja, tysiące pracowników zakończy swoją pracę po 6 godzinach, aby zaoszczędzony czas spędzić ze swoją rodziną. W tym roku akcja stawia na rodzinne gotowanie.

 

Jak mówi Zofia Dzik, prezes działającej od prawie siedmiu lat Fundacji Humanites:

 

„W tegorocznej akcji szczególnie podkreślamy, że dbałość o dobre relacje w życiu prywatnym, o więzi z bliskimi i miłość w rodzinie, ma ogromne znaczenie dla zdrowia psychicznego społeczeństwa.”

 

Najpopularniejszą inicjatywą fundacji jest „Dwie Godziny dla Rodziny”, którą zachęcają pracodawców, aby w Międzynarodowy Dzień Rodziny skrócili pracownikom pracę o dwie godziny, tym samym dając im dodatkowy wolny czas, by mogli spędzić go z bliskimi.

 

W ubiegłym roku w inicjatywę zaangażowało się ponad 500 firm. Organizatorzy liczą, że tegoroczna akcja skupi tysiące pracodawców w kraju.

 

W tym roku działania skupiają się wokół hasła: „Gotowanie na rodzinnym planie”, co ma zachęcić pracowników do spotkania z bliskimi przy stole, do wspólnego posiłku, gotowania i podtrzymywania rodzinnych tradycji.

 

„Tradycja codziennego jedzenia posiłków w gronie bliskich zanika, a wraz z nią kolejna przestrzeń, w której możemy usiąść i porozmawiać z naszymi najbliższymi. Stół coraz rzadziej jest dzisiaj miejscem spotkań, żywych rozmów czy wymiany poglądów. Liczymy jednak na to, że nasze wspólne działania przyczynią się do przypomnienia rodzinnych, być może zapomnianych przepisów kulinarnych wspomnień i odkrycia na nowo korzyści płynących z uczucia wspólnego spotkania się przy stole.”

 

Źródło: rp.pl
kdKomentarze