9-lat żyli w piwnicy w Holandii. Policja pokazała straszne zdjęcia

Wciąż głośno jest o kilkuosobowej rodzinie, która żyła przez 9 lat zamknięta w piwnicy na farmie Ruinerwold w Holandii. Policja zdecydowała się ujawnić więcej informacji i zdjęć dotyczących tej sprawy. 

Przede wszystkim śledczy skupili się na postaci 67-letniego Gerrita-Jana van Dorstena, człowieka, który doprowadził do zamknięcia w piwnicy całej rodziny. On w tym czasie korzystał z życia i nic nie robił sobie z rewelacji, które wtłaczał do głowy naiwnym sąsiadom.

 

ZOBACZ TEŻ:9 lat myśleli, że są ostatnimi ludźmi na Ziemi. Nowe fakty szokują

 

Van Dorsten miał swój profil na Facebooku, na którym występował jako „Johny Eagles”. Publikował tam swoje zdjęcia i  filmy. Np. taki, na którym chwali się własnoręcznie zbudowaną, drewnianą maszyną do ćwiczeń.

 

Zamieścił też np. zdjęcie jak trenuje tai-chi. Przeprosił, że „nie wygląda zbyt czysto”, ale tłumaczył się, że to wina pracy w ogrodzie i jego trzech psów.

 

 

W wolnych chwilach szalony van Dorsten pisał też swoją własną encyklopedię, „Eagle Rock Wiki”. Opisywał w niej swoje wizje na budowę nowego, lepszego świata. Miało do tego prowadzić m.in., ogrodnictwo, pisanie poezji i modlitwa.

 

Śledczy badający sprawę podkreślają, że jest w niej wciąż wiele znaków zapytania. Nie wiadomo np. czy piątka rodzeństwa była przetrzymywana w piwnicy wbrew swojej woli. W związku z tym pojawi się zapewne problem w klasyfikacji karnej tego czynu – bo kto i za co miałby w tej sytuacji odpowiadać? Za niewywiązywanie się dzieci z obowiązku z szkolnego? A może znajdzie się jakiś inny zarzut? Organa ścigania będą miały twardy orzech do zgryzienia.Komentarze