Ten chwast zwalcza choroby, poprawiając kondycję włosów i paznokci!

Ten chwast zwalcza choroby, poprawiając kondycję włosów i paznokci!

Ten odstraszający parzącymi listkami chwast ma nie zwykłe właściwości. Pokrzywa – to znakomite lekarstwo i cudowny kosmetyk w jednym.

 

Pokrzywę najlepiej zbierać od końca kwietnia do początku czerwca, wtedy można ją ususzyć i korzystać z niej przez cały rok.  Liście pokrzywy to bogactwo białka, magnezu, manganu i potasu. Jest doskonałym uzupełnieniem diety, ale również świetnie działa na kości, zawiera dużo wapnia i krzemu. 

 

Dla osób cierpiących na anemie pokrzywa stanowi znakomite uzupełnienie żelaza, kwasu foliowego oraz chlorofilu, który zapobiega niedokrwistości. W tej niepozornej roślinie znajdziemy również: histaminę, witaminy A,B C,K i wiele innych pierwiastków śladowych.

 

W medycynie ludowej pokrzywa jest stosowana w leczeniu niedokrwistości i osłabieniach organizmu. Pomaga również w oczyszczaniu krwi, przywracaniu sił witalnych, leczeniu reumatyzmu i artretyzmu. Regularnie stosowana zwalcza choroby nerek, dróg moczowych oraz łagodzi objawy przyrostu prostaty.

 

Pokrzywa sprawdza się również przy nadmiarze toksyn,  kuracji antybiotykowej, pomaga w odzyskaniu sił po wycieńczeniu i przebytych długotrwałych chorobach, a także pomaga przy zatruciach metalami ciężkimi. Pokrzywa nie tylko leczy i wzmacnia, ale również oczyszcza organizm  poprawia kondycję skóry i włosów. 

 

 

 

źródło: poradnikzdrowie.pl

fot.: pixabay 

KG

 

 Komentarze