Jest najstarszą osobą na świecie! „Sekretem długowieczności jest dobry (…)”!

Pochodząca z Japonii Kane Tanaka jest najstarszą osobą na świecie. Urodzona 2 stycznia 1903 roku w Fukuoce kobieta skończyła właśnie 117 lat! Zapytana o to co robić by żyć tak długo jak ona i nadal cieszyć się dobrą kondycją sędziwa jubilatka odparła, że sekretem długowieczności jest dobry sen!

Mieszkająca w Fukuoce Kane Tanaka przyszła na świat 2 stycznia 1903 roku. Warto dodać, że sędziwa jubilatka urodziła się jako wcześniak i na początku dawano jej małe szanse na przeżycie. Zapewne nikt nie spodziewał się, że dziecko, które przekreślano już na samym starcie dożyje 117 lat i będzie najstarszą osobą na świecie! Osiągnięcie Japonki zostało wpisane do Księgi rekordów Guinnessa. Kobieta marzy o przekroczeniu jeszcze jednej granicy. Chce znaleźć się na szczycie rankingu najstarszych osób w historii. Warunek jest jeden, musi dożyć 122 lat!

 

ZOBACZ:Ma tylko dwa lata, a wygląda jak staruszka! Cierpi na przerażającą chorobę!

 

Podpytywana przez dziennikarzy o sekret długowieczności, pani Tanaka bez wahania odpowiedziała, że po pierwsze najważniejsze jest wysypianie się i zdrowy sen. Na drugim miejscu postawiła posiadanie kochającej rodziny, a jako trzecie nadzieję, której nigdy nie powinniśmy tracić. Sędziwa Japonka dodała na sam koniec, że jeszcze nie zamierza umierać i chce dożyć przynajmniej 120 lat. Kobieta jest nadal bardzo aktywna wstaje o 6 rano, dużo czyta i pisze, a także rozwiązuje zadania matematyczne, by jej mózg sprawnie pracował.

 

 

 

 

 

źródła: o2.pl, foto youtube.com

 Komentarze