Ponad 410 tys. Euro znalezione w bagażu podręcznym. Pieniądze trafiły do…

Ponad 410 tys. Euro znalezione w bagażu podręcznym. Pieniądze trafiły do…

Ponad 410 tysięcy Euro, a więc blisko 1,8 miliona złotych znaleziono w bagażu podręcznym.Właściciel nie zgłosił się po odbiór.

Zaskakującego odkrycia dokonano na pokładzie jednego z samolotów linii Finnair lecącego z Madrytu do Helsinek. W poniedziałek sąd w Helsinkach zadecydował do kogo trafią pieniądze.

 

Znalezisko zostało odkryte w 2009 roku w bagażu podręcznym, który został porzucony na pokładzie samolotu. W środku znajdowały się ubrania, tabliczki czekolady, opakowania po chipsach, a wśród nich ukryte pieniądze. Było to blisko 410 tysięcy Euro w gotówce.

 

Wcześniej z pokładu tego samolotu na lotnisku w Hiszpanii wyproszona została obywatelka Chin, ponieważ w jej bagażach rejestrowanych znaleziono znaczne ilości pieniędzy.

 

ZOBACZ TEŻ:Uprawnia mózg i obniża ciśnienie krwi! Wystarczy przez 5 minut dziennie wykonywać to ćwiczenie!

 

Kobieta w ciągu 3 miesięcy nie zgłosiła się jednak po odbiór bagażu, dlatego też
Fińskie Centralne Biuro Śledcze (KRP) wszczęło dochodzenie w związku z podejrzeniem prania brudnych pieniędzy. Pieniądze trafiły do biura rzeczy znalezionych.

 

Śledztwo zostało zakończone w 2013 roku ze względu na brak współpracy Chin z fińskimi służbami, a wcześniejszą konfiskatę anulowano.

Prawo własności tej kwoty pieniężnej zostało jednak przeniesione na państwo, ze względu na to, że środki zarekwirowała policja, podejrzewając pranie brudnych pieniędzy.

 

Źródło:tvn24bis/pixabayKomentarze