WSPANIAŁE ODKRYCIE W EGIPCIE! W nienaruszonym grobowcu natrafiono na MUMIĘ i SKARBY! Kim był ten człowiek? [FOTO&VIDEO]

Wydawałoby się, że w Egipcie wszystko już zostało przekopane, odkryte lub splądrowane. Okazuje się jednak, że wciąż wiele tajemnic czeka na odkrycie.

 

 

W nekropolii Dra Abu el-Naga w Luksorze na południu Egiptu archeolodzy weszli do dwóch niezbadanych dotąd grobowców. Ich lokalizacja była znana od niemal 20 lat, ale jak dotąd nikt się nimi nie zainteresował. Tymczasem jeden z nich skrywał wspaniały sekret.

 

Badacze znaleźli wewnątrz mumię i przedmioty sprzed około 3,5 tysiąca lat! Mumia była zawinięta w lniane bandaże, zaś jej pochówkowi towarzyszyły bardzo bogate przedmioty – setki figurek, malowane deski pogrzebowe prawdopodobnie z wizerunkiem bogów, maski pogrzebowe i naczynia.

Najprawdopodobniej mumia była niegdyś bardzo ważnym urzędnikiem mieszkającym i pracującym na terenie starożytnego miasta Teby. Bez wątpienia natomiast, przepych z jakim został pochowany świadczy o tym, że był niesamowicie ważną osobistością.

 

Egipskie władze cieszą się z odkrycia i liczą, że da ono impuls branży turystycznej, która w związku z zagrożeniem terrorystycznym nieco dołuje. Co więcej, odkrycie daje też nadzieję, że jeszcze jakieś niesplądrowane grobowce czekają na archeologów.

 

nationalgeographic/foto:twitter.com screenshot 

Komentarze