Otyłość – przyczyną wielu chorób! LEKARZE ALARMUJĄ!

Otyłość to nie tylko nadmiar kilogramów i niekorzystna sylwetka. To przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia, wynikające z wielu chorób.

 

Autorzy badań przedstawionych podczas Europejskiego Kongresu Otyłości w Portugalii alarmują, że otyłość ZAWSZE szkodzi zdrowiu,  a u osób  z nadwagą ryzyko chorób serca i udaru jest znacznie większa.

 

Lekarze obalają znaną nam wszystkim teorię  – ,,gruby, znaczy zdrowy’’.  Nadmierna masa ciała, sprawia, że nawet osoby bez początkowych objawów cukrzycy, nadciśnienia czy też podwyższonego poziomu cholesterolu, nie są odporne na zachorowanie w późniejszym okresie życia. U osób szczupłych zmniejsza się prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca czy udaru.

 

Badacze z University of Birmingham przeanalizowali dane z lat 1995-2015 dotyczące 3,5 miliona brytyjskich pacjentów, sprawdzając losy osób, które były otyłe na początku badania (BMI 30 lub wyższe).

 

Istotna jest zatem nie tylko dieta, ale również sama promocja zdrowego trybu życia oraz danie konsumentom prawa do wyboru prawidłowych produktów.

 

 

 

Źródło: PAP/ BBC News / birming ham.ac.uk

Fot.: pixabay

KGKomentarze