Morawiecki oskarżył Konfederację o związki z Rosją. Grzegorz Braun od razu zadzwonił do… [WIDEO]

Morawiecki oskarżył Konfederację o związki z Rosją. Grzegorz Braun od razu zadzwonił do… [WIDEO]

Mateusz Morawiecki w jednej z ostatnich wypowiedzi insynuował, że Konfederacja ma bardzo bliskie relacje z Federacją Rosyjską. Na odpowiedź tej prawicowej partii nie trzeba było długo czekać. Na konferencji prasowej poseł Grzegorz Braun zadzwonił do ABW!

 

Grzegorz Braun już na samym początku konferencji powiedział przed kamerami: „Nie po raz pierwszy niestety mamy do czynienia z brudną walką propagandową. Żal, smutek, że w tę walkę zaangażował się osobiście premier Mateusz Morawiecki (…) Jeszcze poważniejsze, zostaliśmy oskarżeni o to, że rzekomo działamy na szkodę polskiego interesu narodowego, polskiej racji stanu. Te słowa w sposób niezawoalowany stawiające nas po stronie wrogów Polski”

 

 

Poseł Konfederacji po tych słowach zapowiedział, że dzwoni do dyżurnego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego! Miało to raz na zawsze rozwiązać problem o to, że Konfederacja ma bliskie relacje z Rosją. Jeśli ma to znaczy, że wywiad powinien o tym poinformować polskiego premiera, skoro są rosyjskimi szpiegami. Poseł Braun po wybraniu numeru zaczął rozmawiać z dyżurnym ABW:

 

Proszę o zapewnienie należytej osłony kontrwywiadowczej posłom ze szczególnym uwzględnieniem koła Konfederacja. Sprawa zdaje się pilna, bo zdaje się, że jeśli osłona kontrwywiadowcza nie szwankuje, to musi szwankować osłona pana premiera i może zachodzić jakaś potencjalnie groźna w skutkach dezinformacja samego premiera. Stąd odzywamy się do państwa i prosimy o wyciągnięcie roboczych, operacyjnych wniosków

 

 

Dalej dyżurny prosił o sprecyzowanie zgłoszenia posła Konfederacji. Wtedy konfederata powiedział:

 

Premier publicznie insynuował, jak się raczył wyrazić, „związki z Rosją” koła Konfederacja. A z ogólnego kontekstu wypowiedzi premiera i kontekstu szerszej linii propagandowej w mediach, może wynikać działanie Konfederacji na szkodę RP, przeciwko interesowi narodowemu, przeciwko racji stanu Polski. […] Druga opcja to taka, że nic takiego nie zachodzi. Konfederacja nie działa przeciwko Rzeczypospolitej w porozumieniu czy na rzecz jakiegokolwiek obcego państwa, wówczas ktoś dezinformuje premiera Morawieckiego. I to by było jeszcze gorsze

 

ZOBACZ: Antoni Macierewicz specjalistą od horrorów? „Wykształcenie filmowe …”

 

 

Zgłoszenie zostało przyjęte, a ABW ma kontaktować się z posłem Braunem w tej sprawie.

 

 Komentarze