Powstanie nowy film „German Death Camps”. Trwa zbiórka na jego realizację

Powstanie nowy film „German Death Camps”. Trwa zbiórka na jego realizację

W zagranicznych mediach, głównie niemieckich wielokrotnie pojawiają się stwierdzenia „polskie obozy zagłady”. Często używa się również określenia „nazistowskie obozy koncentracyjne” nie utożsamiając ich z konkretnym państwem. Przypomnijmy, że nazizm to ideologia Niemieckiej Narodowosocjalistycznej Partii Robotników. Niestety poprzez błędnie szerzone informacje wiele osób o tym zapomina. Żeby tamu zapobiec grupa osób zdecydowała się na wyprodukowanie filmu „German Death Camps”.

 

Wstępnie film ma ukazać się w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Środki na cel będą zbierane za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl. Produkcja ma trafić głównie na rynek Europy Zachodniej oraz Stanów Zjednoczonych.

 

W zależności od ilości zebranych pieniędzy materiał  będzie wzbogacony o inscenizacje, animacje i kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach.

 

Głównym celem filmu ma być przedstawienie historii powstania obozów koncentracyjnych w III Rzeszy, holocaustu Żydów oraz kłamstwa oświęcimskiego. Produkcja ma uświadamiać i pokazać, że określenie „polskie obozy zagłady” nie jest prawdziwe.

https://www.facebook.com/film.german.death.camps/videos/1865270670401789/

Źródło: facebook

Fot: facebook

MBKomentarze