Rodzina NAJCIĘŻSZEJ kobiety ŚWIATA oskarża LEKARZY o… (Video)

Eman Ahmed urodziła się w 1980 r., pochodzi z Aleksandrii w Egipcie i do tej pory uznawana była za najcięższą kobietę świata.!Ważyła ponad 500 kg i praktycznie nie była w stanie funkcjonować.

 

Jak do tego doszło? Eman urodziła się jako duże – ważące 5 kg niemowlę. Dziewczynka miała obrzęk limfatyczny, który powoduje, że tkanka ciała pęcznieje. W wieku 11 lat dostała udaru mózgu, co sprawiło, że nie mogła opuszczać domu przez następne 25 lat.

 

W lutym, ważąc około 500 kg, została skierowana do Bombaju na leczenie do Muffazal Lakdawala – jednego z wiodących chirurgów bariatrycznych (dotyczących otyłości) w Indiach.

 

W lutym i marcu kobieta przeszła leczenie, w tym chirurgię bariatryczną, ale relacje między rodziną a lekarzami znacznie się pogorszyły. Siostra Eman – Shaimaa Selim napisała na facebooku:

Po zabiegu „nie jest w stanie rozmawiać, jest podłączona do kroplówki … nie jest w stanie się poruszać i jest niebieskawa, nie ma poprawy” (…) Zespół medyczny „troszczy się tylko o show i propagandę, tylko o obecność w mediach”

 

W odpowiedzi lekarze opublikowali zdjęcia pokazujące, że Eman waży o 170 kilo mniej. Napisali także, że czują się bardzo urażeni oskarżeniem. Jedna z lekarek – Aparna Bhasker – twierdzi, że rodzina pacjentki obawia się, że mogą ją wyleczyć i wtedy Eman będzie musiała wrócić do domu, a krewni wcale tego nie chcą.

 

Po oskarżeniach, część zespołu zajmująca się kobietą, zrezygnowała z udziału w jej leczeniu. Jaki więc będzie dalszy los Eman?

ms, źródło: the gauardian, fot. You TubeKomentarze