Rosja szykuje się na WOJNĘ Z POLSKĄ

Rosja idzie na wojnę informacyjną z Polską, a to wszystko za sprawą podpisania nowelizacji ustawy przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę w sprawie o zakazie propagowania komunizmu.

 

Zgodnie z ustawą z przestrzeni publicznej mają zniknąć wszystkie pomniki związane z komunizmem, między innymi pomniki Armii Radzieckiej. Reakcja Kremla? Natychmiastowa. Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji w odwecie stworzyło projekt Wyzwolenie Polski – Cena zwycięstwa. Z nieopublikowanych dotąd rosyjskich materiałów wynika, że Armia Radziecka była bratnią armią Polaków. Historycy w Polsce nie wykluczają sympatii między żołnierzami, jednak podkreślają,że sympatia ta była wyznawana w nieznacznym stopniu – nie w takim stopniu, jakim określają to rosyjskie dokumenty.

 

Eksperci przewidują również inne konsekwencje podpisania ustawy – zdaniem historyków prawdopodobne są obecnie zniszczenia polskich miejsc pamięci na Wschodzie – na przykład polskich cmentarzy wojennych, czy to w Katyniu, czy w Miednoje. 

 

Zdaniem Rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych nowelizacja ustawy uderza w historię Rosji i stanowi oburzającą prowokację, na którą Rosja ma zamiar odpowiedzieć, w równie oburzający sposób. 

 

źródło: tvn24

fot.: pixabay

kgKomentarze