WARSZAWA: podpalenie Synagogi Nożyków. Andrzej Duda nawołuje do walki z antysemityzmem

Próba podpalenia Synagogi Nożyków w Warszawie wstrząsnęła społecznością i wzbudziła głębokie oburzenie na szczeblu krajowym i międzynarodowym. Incydent ten, który miał miejsce w środę w nocy, wywołał strach i niepewność wśród członków społeczności żydowskiej oraz wszystkich obywateli, dla których miejsca kultu są święte.

 

Komenda Stołeczna Policji natychmiast zareagowała na zgłoszenie dotyczące próby podpalenia synagogi. Komisarz Jacek Wiśniewski potwierdził, że policja prowadzi intensywne dochodzenie w tej sprawie, obiecując, że sprawca nie pozostanie bezkarny. Niezłomne postanowienie zapewnienia bezpieczeństwa i sprawiedliwości jest wyrazem determinacji w walce z nienawiścią i nietolerancją.

 

Źródło: twitter.com/USAmbPoland

 

Radosław Sikorski, były minister spraw zagranicznych, ostro skomentował sytuację, sugerując możliwe motywy zakłócenia spokoju podczas rocznicy wstąpienia do UE. Jego słowa podkreślają potrzebę głębszego zrozumienia tła i kontekstu incydentu oraz jego potencjalnych konsekwencji.

 

 

Naczelny rabin Polski, Michael Schudrich, zapowiedział publiczne spotkanie przed synagogą Nożyków, aby przekazać wszystkie istotne informacje dotyczące wydarzeń. Jego inicjatywa ma na celu nie tylko dostarczenie klarowności w tej kwestii, ale także mobilizację społeczności do wspólnego działania przeciwko wszelkim przejawom nietolerancji.

 

Murowana Goślina awantura trzech mężczyzn. Jeden z nich nie żyje!

 

Reakcje na ten haniebny atak są jednoznaczne i bezwzględne. Prezydent Andrzej Duda wyraził stanowczy sprzeciw wobec antysemityzmu i nienawiści. Podkreślił, że w Polsce nie ma miejsca na tego typu zachowania. Jego słowa stanowią mocny wyraz jedności i solidarności w walce z nietolerancją.

 

 

 

Ambasada USA w Polsce również potępiła atak, wyrażając solidarność z członkami Synagogi Nożyków oraz całym polskim społeczeństwem żydowskim. Ich deklaracja wsparcia dla działań przeciwko antysemityzmowi jest ważnym sygnałem międzynarodowego poparcia dla walki o tolerancję i poszanowanie różnorodności.

 

 

Synagoga Nożyków, będąca nie tylko miejscem kultu, ale także ważnym elementem dziedzictwa historycznego Warszawy, stoi, jako symbol przetrwania i determinacji, w obliczu prób zniszczenia. Jej remonty odzwierciedlają nie tylko dbałość o materialne dziedzictwo, ale także ciągłość i siłę społeczności, która od pokoleń tkwi w tych murach.

 

 

Próba podpalenia Synagogi Nożyków to bolesne przypomnienie o konieczności kontynuowania walki z nietolerancją i nienawiścią we wszystkich jej formach. Wspólnota musi stać ramię w ramię, aby bronić wartości, na których buduje się nasza wspólna przyszłość – wartości, które nie znoszą miejsca na akt nienawiści wobec innych.

 

 

Źródło: tvn24.pl

Abp Gądecki przechodzi na emeryturę. „Koledzy” żegnają go drwiącą piosenką!

Komentarze