Złe wieści. Spełnia się czarny scenariusz rozwoju koronawirusa w naszym kraju?

Właśnie nadeszła informacja, której bardzo się obawialiśmy i mimo, że niektórzy to przewidywali, to nie sądziliśmy że stanie się to tak szybko. W naszym kraju jest już minimum 1000 osób zrażonych koronawirusem. To oczywiście liczba oficjalnie zdiagnozowanych osób.

 

Liczba zarażeń COVID-19 w Polsce właśnie stała się czterocyfrowa. Nowy raport odnośnie osób zakażonych mówi iż łącznie w naszym kraju jest ich ponad 1000.

 

Liczba ta robi wrażenie i mimo, że minister zdrowia Szumowski zapowiadał, że w ciągu tygodnia czy dwóch liczba zarażonych będzie oscylować w okolicach tysiąca, to mieliśmy nadzieję że jest to tylko pesymistyczne przygotowanie nas na najgorszą wersję. Wirus zaraża w Polsce ponad 100 osób dziennie i wciąż utrzymuje się tendencja wzrostowa. Stąd też zapewne jeszcze bardziej rygorystyczne zasady kwarantanny i zmiany wprowadzone wczoraj przez rząd.

 

Czytaj także: WHO ostrzega: Koronawirus zabija też młodych!

 

Polska ma też niski współczynnik wykonywanych testów na obecność wirusa co nie napawa optymizmem na najbliższy czas, gdyż wiele osób zarażonych zapewne dalej nie ma o tym świadomości i rozprzestrzenia koronowirusa.

 

Mamy głęboką nadzieję, że najbliższe dni będą zbliżać nas mocno do punktu kulminacyjnego jeśli chodzi o zarażenia w Polsce. Pamiętajmy o apelach rządu i lekarzy, zostańmy w domach, ograniczajmy kontakty. Udostępnijcie ten artykuł tym, którzy bagatelizują wirusa, od nich zależy zdrowie nas wszystkich.

 

/sb-ek/

 

Foto: zrzut z ekranu/ Youtube.comKomentarze